Hjem » Katja Glinskaja har begynt i Promis Qualify

I mars begynte Katja Glinskaja i Promis Qualify. Hun gikk rett inn i oppdrag fra første dag.

Katja har en bachelorgrad innen forretningsmessig anvendelse av IT. Basert på sin interesse for programvarekvalitet gikk hun umiddelbart inn i testområdet etter endt utdanning og har siden jobbet som tester, testspesialist og testleder. Hun har nå 17 års erfaring innen programvaretesting og kvalitetssikring i bank-/finanssektoren.

Katja har erfaring med alle typer og nivåer av test og hele syklusen av testprosessen – testadministrasjon, testplanlegging, test rapportering, utvikling av testcases, smoketesting, systemtesting, integrasjonstesting, Factory acceptance testing, kundens akseptansetesting, administrasjon av testmiljøer, samt håndtering av feil. Katja har dokumentert sin testkompetanse gjennom den anerkjente ISTQB Advanced Test Manager sertifiseringen.

Som testleder er Katja operativ, praktisk og forretningsorientert. Hun har erfaring med å lede team av opptil 20 manuelle og automatiserte testere, fordelt på lokasjoner i tre ulike land. Men Katja har også deltatt i prosjekter der hun selv var ansvarlig for både test design, praktisk testing og testledelse.

Som person er Katja en resultatorientert, målbevisst og ansvarlig person med en strukturert tilnærming til sine oppgaver. Hun har estisk bakgrunn, men har jobbet i Norge siden 2009 og bodd her siden 2014. Selv om hun primært har brukt engelsk som arbeidsspråk, forstår, skriver og snakker Katja godt norsk. Hun er i gang med en prosess for å bli norsk statsborger, herunder dokumentert norsk språkferdighet (B2 nivå).